Wyjątkowa Szlachetna Paczka od KOFAMA Koźle

2020-12-12 10:45:00

Trwa Weekend Cudów jubileuszowej 20. edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka". W tym roku pracownicy wraz z Zarządem spółki KOFAMA Koźle S.A. obdarowali prezentami wybraną przez siebie rodzinę.
 

Oto historia rodziny Pani Joanny, którą otrzymała Szlachetną Paczkę.

Pani Joanna wraz z synami mieszka w wynajmowanym mieszkaniu. Wcześniej radziła sobie ze wszystkim, jednak przez pandemię i brak opieki nad synem podczas nauczania zdalnego straciła pracę. Jest również w trakcie rozwodu. Największą trudnością dla rodziny jest brak opieki nad starszym synem, który wymaga podwójnego wysiłku z powodu wielu chorób. Obecnie rodzina utrzymuje się z niewysokich alimentów i świadczeń wychowawczych. Tak naprawdę po opłaceniu rachunków rodzinie zostaje 76 zł na osobę, więc w rzeczywistości nie starcza im na życie. Pani Joanna codziennie staje przed dylematem czy zapewnić dzieciom jedzenie, czy też opłacić rachunki.

Gdy usłyszeliśmy tę historię bez wahania postanowiliśmy pomócmówi Lesław Pałosz, Prezes Zarządu KOFAMA Koźle S.A. Nikt w tym szczególnym świątecznym czasie nie powinien martwić się o przysłowiowe ,,jutro" – dodaje.


Zebrane zostały wszystkie potrzebne rzeczy, o które prosiła rodzina. Przekazanych zostało 15 paczek, w których znalazły się artykuły spożywcze, środki czystości, materiały szkolne, potrzebne ubrania zimowe oraz sporo zabawek i słodyczy dla dzieci. Zorganizowane zostały meble, których brakuje w mieszkaniu pani Joanny. Każdy dzielił się tym co ma, bo jak wiemy... dobro powraca.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę bardzo dziękujemy oraz życzymy zdrowia, radości i spokoju w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. 

W tegorocznej, 20. już edycji Szlachetnej Paczki, Weekend Cudów przypada na 12 i 13 grudnia. Blisko 140 rodzin, wciąż jednak czeka na pomoc! Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i pomóż tym, którym zabrakło szczęścia.
 


wszystkie artykuły
PRZEMYSŁ GÓRNICZY I KOKSOWNICZY PRZEMYSŁ GÓRNICZY I KOKSOWNICZY

Maszyny i urządzenia naszej produkcji znajdują zastosowanie w procesach przeróbki mechanicznej. Produkujemy dla tej gałęzi przemysłu przesiewacze i podajniki wibracyjne, przenośniki taśmowe, przenośniki kubełkowe, osadzarki miałowe, wzbogacalniki zawiesinowe i inne.

PRZEMYSŁ DRZEWNY PRZEMYSŁ DRZEWNY

W naszej ofercie znajdują się maszyny i urządzenia do produkcji płyt drewnopochodnych, tj.: rębaki bębnowe i tarczowe, rozdrabniacze odpadów, skrawarki zrębków, młyny wiórów, sortowniki zrębków, rozwłókniacze czy termorozwłókniacze i inne.

PRZEMYSŁ ENERGETYCZNY PRZEMYSŁ ENERGETYCZNY

Nasze przesiewacze wibracyjne i dyskowe, rębaki i rozdrabniacze oraz przenośniki taśmowe i kubełkowe mają zastosowanie również w produkcji i przygotowaniu do spalania biomasy.

OCHRONA ŚRODOWISKA OCHRONA ŚRODOWISKA

Produkujemy części i osprzęt do aparatów do czyszczenia i filtrowania takich jak wirówki, prasy filtracyjne i urządzenia recyklingowe.