Firma

KOFAMA Koźle S.A. jest wiodącym producentem maszyn i urządzeń przeznaczonych dla różnych gałęzi przemysłu. Spółka powstała z połączenia trzech podmiotów KOFAMA Koźle S.A., Energomontaż Zachód Wrocław Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwa Technicznej Obsługi Przemysłu OPOLREM Sp. z o.o. Spółka od września 2018 r. wchodzi w skład GRUPY ZARMEN, która jest jedną z największych grup budownictwa przemysłowego w Polsce. KOFAMA Koźle S.A. istniała na rynku od 1969 r. pod nazwą Kozielska Fabryka Maszyn "KOFAMA". Tradycje fabryki sięgają już roku 1892, kiedy to w budynkach obecnie należących do spółki znajdowała się Śląska Fabryka Celulozy, a w 1960 r. utworzono Fabrykę Maszyn Papierniczych.

Fabryka od 60 lat specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń stosowanych zarówno w energetyce, przemyśle drzewnym, węglowym, koksowniczym, a także ochronie środowiska. Ponadto spółka świadczy usługi w zakresie cięcia wodą, tlenem i plazmą, spawania, spawania zrobotyzowanego, obróbki skrawaniem na obrabiarkach CNC i konwencjonalnych, prac ślusarskich oraz montażowych. 

Szeroki asortyment produkowanych wyrobów możliwy jest, dzięki wyposażeniu fabryki w nowoczesny park maszynowy. Ogromny potencjał wykonawczy (maszyny, hale i magazyny) pozwala na produkcję urządzeń o dużej różnorodności i skomplikowaniu technicznym, co umożliwia zaspokajanie wciąż rosnących wymagań i potrzeb Klientów.
 


KOFAMA Koźle S.A. przede wszystkim realizuje projekty pod indywidualne wymagania Klientów. Fabryka posiada własne biuro technologiczno – konstrukcyjne, dzięki któremu prace podejmowane są na podstawie dokumentacji własnej oraz powierzonej. Spółka służy doradztwem technicznym bazując na wiedzy i doświadczeniu własnego, wykwalifikowanego personelu. Po zakończonym zleceniu spółka zapewnia pełną obsługę serwisową, gwarancyjną i pogwarancyjną.

KOFAMA Koźle S.A. w ramach swojej działalności jest zorentowana na potrzeby swoich Klientów, a co za tym idzie na dostarczaniu wyrobów zgodnych z ich wymaganiami. Spółka z powodzeniem wdrożyła System Zarządzania Jakością oraz uzyskała certyfikat zgodny z normą ISO 9001:2008.

Spółka posiada wykwalifikowaną kadrę kierowniczą, zatrudnia kontrolerów jakości posiadających uprawnienia do prowadzenia badań NDT w metodach VT oraz PT stopnia drugiego, doświadczonych ślusarzy i spawaczy z uprawnieniami ponadpodstawowymi według normy EN 287-1. Sukces spółki zależy w dużej mierze od jej pracowników, dlatego też KOFAMA Koźle S.A. nieustannie dba o podnoszenie kwalifikacji swojej kadry.
  

MASZYNY I URZĄDZENIA MASZYNY I URZĄDZENIA

KOFAMA Koźle S.A., jako przedsiębiorstwo branży metalowej posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji jednostkowej i małoseryjnej specjalistycznych maszyn i urządzeń oraz kompletnych instalacji dla wielu sektorów przemysłu.

KONSTRUKCJE STALOWE KONSTRUKCJE STALOWE

KOFAMA Koźle S.A. jest wykonawcą konstrukcji stalowych dla wielu gałęzi przemysłu. Usługi firmy są wysoko cenione przez wykonawców instalacji przemysłowych, prac modernizacyjnych oraz budowlanych.

REMONTY I REGENERACJE MASZYN REMONTY I REGENERACJE MASZYN

KOFAMA Koźle S.A. specjalizuje się w bieżących, średnich oraz kapitalnych remontach maszyn i urządzeń technologicznych dla przemysłu cementowego, wapiennego, gipsowego, energetycznego i okazjonalnie papierniczego.

USŁUGI DŹWIGOWE USŁUGI DŹWIGOWE

Spółka oferuje wynajem dźwigu z udźwigiem 40T wraz z obsługa operatorską do wszelkich prac dźwigowych. KOFAMA Koźle S.A. zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług zatrudniając najlepszych operatorów.