Firma

Należąca do Grupy Kapitałowej ZARMEN firma KOFAMA Koźle S.A. jest zakładem, który od ponad 50 lat specjalizuje się w produkcji niezawodnych maszyn i urządzeń stosowanych zarówno w przemyśle węglowym, drzewnym, jak i chemicznym, ochronie środowiska oraz energetyce. Spółka świadczy również usługi w zakresie spawania, obróbki skrawaniem, prac ślusarskich oraz montażowych.

Firma posiada ogromny potencjał wykonawczy (maszyny, hale, magazyny) pozwalający na produkcję urządzeń o dużej różnorodności i skomplikowaniu technicznym, co umożliwia zaspokajanie wciąż rosnących wymagań i potrzeb Klientów.

Potrzeba jednoznacznego wykazania wagi, jaką KOFAMA Koźle S.A. w ramach swojej działalności przywiązuje do Klientów, do dostarczania wyrobów zgodnych z ich wymaganiami oraz do mających zastosowanie przepisów prawa, zaowocowała wdrożeniem w przedsiębiorstwie systemu zarządzania jakością oraz uzyskaniem certyfikatu zgodnie z normą ISO 9001:2008.

Spółka posiada wykwalifikowaną kadrę kierowniczą, zatrudnia kontrolerów jakości posiadających uprawnienia do prowadzenia badań NDT w metodach VT oraz PT stopnia drugiego, doświadczonych ślusarzy i spawaczy z uprawnieniami ponadpodstawowymi według normy EN 287-1. Sukces firmy zależy w dużej mierze od jej pracowników, dlatego też KOFAMA Koźle S.A. nieustannie dba o podnoszenie kwalifikacji swojej kadry.

PRZEMYSŁ WYDOBYWCZY PRZEMYSŁ WYDOBYWCZY

Maszyny i urządzenia naszej produkcji znajdują zastosowanie w procesach przeróbki mechanicznej. Produkujemy dla tej gałęzi przemysłu przesiewacze i podajniki wibracyjne, przenośniki taśmowe, przenośniki kubełkowe, osadzarki miałowe, wzbogacalniki zawiesinowe i inne.

PRZEMYSŁ DRZEWNY PRZEMYSŁ DRZEWNY

W naszej ofercie znajdują się maszyny i urządzenia do produkcji płyt drewnopochodnych, tj.: rębaki bębnowe i tarczowe, rozdrabniacze odpadów, skrawarki zrębków, młyny wiórów, sortowniki zrębków, rozwłókniacze czy termorozwłókniacze i inne.

Przemysł energetyczny Przemysł energetyczny

Nasze przesiewacze wibracyjne i dyskowe, rębaki i rozdrabniacze oraz przenośniki taśmowe i kubełkowe mają zastosowanie również w produkcji i przygotowaniu do spalania biomasy.

OCHRONA ŚRODOWISKA OCHRONA ŚRODOWISKA

Produkujemy części i osprzęt do aparatów do czyszczenia i filtrowania takich jak wirówki, prasy filtracyjne i urządzenia recyklingowe.