KOFAMA Koźle odzyskała dawny blask

2020-10-01 09:45:00

Wielkim sukcesem zakończyła się inwestycja pn. „Przebudowa i rewitalizacja zakładu produkcyjnego KOFAMA Koźle S.A.”. Przez 2 lata intensywnych prac udało się odtworzyć i przywrócić do pierwotnego stanu wygląd ponad 120-letnich budynków fabryki w Kędzierzynie-Koźlu. Głównym inwestorem całego przedsięwzięcia była firma ZARMEN Sp. z o.o.
 


 

W trakcie całego procesu rewitalizacji przebudowano i ulepszono pomieszczenia socjalne dla pracowników produkcyjnych oraz stworzono nowoczesne przestrzenie biurowe. Ważnym udogodnieniem stały się zmodernizowane szatnie i łaźnie oraz duża stołówka wraz z w pełni wyposażoną kuchnią. Na całym obiekcie działa opracowany przez INTEBUCO Polska Sp. z o.o. efektywny system kontroli dostępu do stref i pomieszczeń iACS. Kompleksowo wymienione zostały wszystkie instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz ciepłownicza.
 


 

Dotychczasowe nieeksploatowane budynki zastąpiono nową halą produkcyjną, co znacząco zwiększy możliwości produkcyjne przedsiębiorstwa. Dzięki inwestycji park maszynowy KOFAMA Koźle powiększył się o:

  • stanowisko zrobotyzowane BIG RED do spawania konstrukcji wielkogabarytowej,
  • małe stanowisko zrobotyzowane do spawania,
  • wypalarkę gazowo – plazmową HACO wraz z robotem do cięcia profili 3D,
  • śrutownice.

Pozostałe obiekty znajdujące się na terenie zakładu zostały wyposażone w nowoczesne ogrzewanie i wentylację. 
 


 

Niepowtarzalny klimat dawnych lat nadaje KOFAMA Koźle odrestaurowana elewacja budynku socjalno - administracyjnego wraz z majestatyczną wieżą zegarową w otoczeniu pasma zieleni. Rewitalizacją objęte zostały również wszystkie tereny zielone wraz z chodnikami komunikacyjnymi, parkingiem, polem odkładczym oraz efektownym oświetleniem całego obiektu.
 

 
 

Przeprowadzony remont dał pracownikom zakładu KOFAMA Koźle S.A. nie tylko zupełnie nowe możliwości produkcyjne, ale przede wszystkim podwyższony komfort pracy.

Należąca do GRUPY ZARMEN firma KOFAMA Koźle S.A. jest zakładem, który od ponad 50 lat specjalizuje się w produkcji niezawodnych maszyn i urządzeń stosowanych zarówno w przemyśle węglowym, drzewnym, jak i chemicznym, ochronie środowiska oraz energetyce. Spółka świadczy również usługi w zakresie spawania, obróbki skrawaniem, prac ślusarskich oraz montażowych.


Realizacja inwestycji: Biuro Projektów Rafał Drobczyk

FOT.: Rafał Daniecki 
wszystkie artykuły
PRZEMYSŁ GÓRNICZY I KOKSOWNICZY PRZEMYSŁ GÓRNICZY I KOKSOWNICZY

Maszyny i urządzenia naszej produkcji znajdują zastosowanie w procesach przeróbki mechanicznej. Produkujemy dla tej gałęzi przemysłu przesiewacze i podajniki wibracyjne, przenośniki taśmowe, przenośniki kubełkowe, osadzarki miałowe, wzbogacalniki zawiesinowe i inne.

PRZEMYSŁ DRZEWNY PRZEMYSŁ DRZEWNY

W naszej ofercie znajdują się maszyny i urządzenia do produkcji płyt drewnopochodnych, tj.: rębaki bębnowe i tarczowe, rozdrabniacze odpadów, skrawarki zrębków, młyny wiórów, sortowniki zrębków, rozwłókniacze czy termorozwłókniacze i inne.

PRZEMYSŁ ENERGETYCZNY PRZEMYSŁ ENERGETYCZNY

Nasze przesiewacze wibracyjne i dyskowe, rębaki i rozdrabniacze oraz przenośniki taśmowe i kubełkowe mają zastosowanie również w produkcji i przygotowaniu do spalania biomasy.

OCHRONA ŚRODOWISKA OCHRONA ŚRODOWISKA

Produkujemy części i osprzęt do aparatów do czyszczenia i filtrowania takich jak wirówki, prasy filtracyjne i urządzenia recyklingowe.