KOFAMA Koźle S. A. jest zakładem, który od ponad 50 lat specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń stosowanych zarówno w przemyśle węglowym, drzewnym jak i chemicznym, ochronie środowiska, energetyce. Spółka świadczy także usługi w zakresie spawania, obróbki skrawaniem, prac ślusarskich oraz montażowych.

Firma posiada ogromny potencjał wykonawczy (maszyny, hale, magazyny) pozwalający na produkcję urządzeń o dużej różnorodności i skomplikowaniu technicznym, co umożliwia zaspokajanie wciąż rosnących wymagań i życzeń Klientów.

KOFAMA realizuje projekty pod indywidualne wymagania Klienta. Posiadając wsparcie własnego biura technologiczno – konstrukcyjnego na bieżąco podejmuje stawiane przed nią zadania. Pracuje na podstawie dokumentacji własnej jak również tej powierzonej przez Zamawiającego. Służy doradztwem technicznym bazując na wiedzy i doświadczeniu własnego, wykwalifikowanego personelu. Natomiast po zakończonym zleceniu zabezpiecza pełną obsługę serwisową, gwarancyjną i pogwarancyjną.

Osiągnięcia Spółki to niezawodne maszyny oraz urządzenia, sprawdzone techniki wytwarzania a przede wszystkim wysoka jakość produkcji.

Potrzeba jednoznacznego wykazania wagi, jaką KOFAMA w ramach swojej działalności przywiązuje do Klientów, do dostarczania wyrobów zgodnych z ich wymaganiami oraz do mających zastosowanie przepisów prawa, zaowocowała wdrożeniem w Spółce systemu zarządzania jakością oraz uzyskaniem certyfikatu zgodnie z normą ISO 9001:2008.

KOFAMA posiada wykwalifikowaną kadrę kierowniczą, zatrudnia kontrolerów jakości posiadających uprawnienia do prowadzenia badań NDT w metodach VT oraz PT stopnia drugiego, doświadczonych ślusarzy i spawaczy z uprawnieniami ponadpodstawowymi według normy EN 287-1. Sukces firmy zależy w dużej mierze od ludzi, dlatego też KOFAMA ustawicznie dba o podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników.

Aktualny kierunek rozwoju Spółki to modernizacja technik wytwarzania oraz podejmowanie produkcji maszyn dla technologii wysoko oszczędnych materiałowo i energetycznie.